Pervjetori i ditelindjes-shfaqje ne ArTurbina

"PËRVJETORI I DITËLINDJES"

...Çdo familje e ka një sekret...

 

MBI VEPRËN | Helge, patriarku i familjes, i rrethuar nga gruaja, vajza, dy djemtë dhe shumë të afërm e miq, po feston ditëlindjen e tij të 60-të në shtëpinë e tij në fshat. Ky premton të jetë një rast shumë i veçantë, por ndërsa mbrëmja përparon, djali i madh, Kristiani, ndihet i detyruar të thyejë heshtjen rreth një sekreti familjar... teksa propozon një dolli, ai i ofron babait të tij një zgjedhje zbavitëse por të thjeshtë... kështu fillojnë lojërat. Zbulimet dhe akuzat hidhen në tryezën e darkës, duke i hapur rrugën një feste përvjetori që askush nuk do ta harrojë kurrë...

Sipas filmit "FESTEN" nga Thomas Vinterberg

Dramatizimi | DAVID ELDRIDGE

regjisor | BESMIR BITRAKU

 Për shkak të formatit të shfaqjes, vendet për produksionin "Përvjetori i Ditëlindjes" janë të limituara❗️

 Kodi i veshjes: Formal

 Shfaqja nuk është e përshtatshme për moshën nën 18 vjeç.

Salla e Madhe | ArTurbina

 REZERVO VENDIN TËND:

04 222 3022 | 068 2000 650

 ORARI I BILETARISË:

09:00-13:00 & 17:00-20:00

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies