Tirana Photo Festival 2021

    Tirana Photo Festival 2021, evente ne Tetor ne Tirane, ekspozita fotografike ne Tirane ne Tetor

Tirana Photo Festival vjen në edicionin e katërt me shumë supriza, çmime e risi.

Eventi më i vecantë dhe më popullor i fotografisë, nis me konkurset fotografike që zhvillohen nga 1 Qershor deri 1 Shtator 2021.

Juria mblidhet dhe zgjedh 100 fotot me te bukura për ekspozitën që do shfaqet një javë në Muzeun Historik Kombëtar.

Java e Festivalit nuk është thjesht ekspozitë, por kurse fotografie, workshope fotografie, forume etj

#TiranaPhotoFestival2021

Tirana Photo Festival organizohet nga DMO Albania & Visit Tirana.

Mbështet nga Ministria e Kulturës dhe Bashkia Tiranë.

Sponsor i workshop-eve: Arena Center

8-15 Tetor 2021

Vendi: Muzeu Historik Kombetar

Hyrja falas!

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies