Beethoven ne Amfiteater

E gjithë bota kujton këtë vit 250 vjetorin e lindjes së kompozitorit më të famshëm klasik, Ludwig van Beethoven! Muzika e gjeniut nga Boni entuziazmon dhe bashkon njerëzit nga çdo anë e botës, ndaj në datën 18 tetor, ora 18:00, ju ftojmë te Amfiteatri i Tiranës, të bashkohemi në koncertin “Beethoven në Amfiteatër”. Marrin pjesë Banda e Qytetit, këngëtarë, instrumentistë, ndërsa nuk do të mungojnë dhe vallet e baleti klasik. Koncerti do të jetë pa bileta dhe duke respektuar distancimin fizik.

18 Tetor 2020

Ora:18.00-20.00

Amfiteatri i Liqenit

Tirane

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies