Netet e Kinemasë Italiane në Tiranë

Netët e Kinemasë Italiane rikthehen!
Instituti Italian i Kulturës dhe Reja, kanë menduar edhe për ty që e do filmin! Mjaft u ankove që s’ke ç’bën në Tiranë apo që nuk ka aktivitete argëtuese, sepse me rikthimin e kinemasë italiane tek Reja, në kuadër të “Edu, Kino dhe Netë në Re”, duke respektuar masat për distancim fizik, ti mund të shijosh filmin në bahçe!
Tradita filloi; Çdo të hënë, një film, prej orës 21:00!
E hapim sezonin e kinemasë italiane tek bahçja e Resë, me “Një grusht dollarë” nga Sergio Leone, si homazh për Ennio Morricone!

Cdo te hene

ora 21.00-23.00

tek Reja, perballe Galerise se Arteve

 

Tirane 

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies