Klasikët në Opera DUO

KLASIKËT NË OPERA
#DUO #MUZIKËDHOME
07 #Mars – Ora 19:00
Salla e Koncerteve “Tonin Harapi” në Liceun Artistik “Jordan Misja”

Në kuadër të 250 vjetorit të Beethoven, #TKOB vijon ciklin e koncerteve dedikuar mjeshtrit. Këtë herë me krijimet më të bukura edhe të gjigandëve Prokofiev dhe Scriabin, me Herta Cane në piano dhe Jona Çegrani në celo, ju mirëpresin në një mbrëmje klasikësh, me një program pjesësh nga më të bukurat e shkruara ndonjëherë.

HYRJA NË KONCERT ËSHTË E LIRË, por më parë ju duhet të rezervoni me një mesazh në inbox.

19:00

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies