Teatri Metropol prezanton EURIDITA nga Sara Ruhl

Teatri Metropol çel sezonin artistik me shfaqjen “Euridita” në datë 12 Tetor, ora 19:00, tek Piramida.   Në këtë shfaqje ritregohet historia klasike e mitit të Orfeut nëpërmjet syve të dashurisë së tij, Euriditës. Të vdesësh kaq e re, në ditën e dasmës, Euriditës i duhet të udhëtojë drejt botës së nëndheshme ku ritakohet me babanë e saj dhe përpëlitet të kujtojë dashurinë e humbur. Me karaktere bashkëkohore, konflikte të vazhdueshme të brëndshme, të jashme dhe estetike vizive që të le pa frymë, kjo shfaqje risjell një pamje të re për këtë histori dashurie të pa kohë.

Regjia: Jonida Beqo

Interpretojnë: Armela Demaj, Niko Kanxheri, Amri Hasanlliu, Ermir Jonka, Jonida Beqo, Klesta Shero, Edvin Mustafa, Klea Konomi

Datat e shfaqjes: Tetor/ 12,13,14,15,18,19,20,21,22,26,27,28,29

Ora 19’00  

Info & Rezervime: +355 67 227 0668

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies