Koncert festiv - 100 vjetori i Tiranes

    Koncert festiv – 100 vjetori i Tiranës

Tirana feston shekullin e parë si kryeqytet i shqiptarëve. Në 11 shkurt, në sheshin “Nënë Tereza”, ora 19.00, kryefjala do të jetë muzika popullore qytetare. Do të performojnë; Banda e qytetit, Ansambli “Tirana” dhe emrat më të njohur të muzikës popullore të Shqipërisë së mesme. Mos humbisni mundësinë të dëgjoni live disa nga këngët më të bukura te Artjola Toska , Bujar Çiçi, Irma Libohova, Merita Halili, Pajtim Struga, Sinan Hoxha, Valbona Mema.

Data:11 shkurt

Ora: 7PM

Vendi: Sheshi "Nene Tereza"

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies