Një Requiem Gjerman i Brahms

    evente opera tirane

“Një requiem gjerman” i Brahms-it  është koncerti që do të çelë siparin e aktiviteteve në kuadër të Tetorit Gjerman 2017. Për një hapje festive të Tetorit Gjerman, Ambasada Gjermane së bashku me TKOBAP Tiranë, sjell në skenë këtë vepër në një bashkëprodhim gjermano-shqiptar. Koncerti Një Requiem Gjerman do të ngjitet në Sallën e Katedrales së Re Ortodokse, Tiranë në datën 30 shtator. Orkestra e Operas dhe Kori do të drejtohen nga dirigjenti gjerman Ekhart Wycik, Profesor në Shkollën e Lartë të Muzikës Weimar. Krahas sopranos shqiptare Erjona Gjyzeli, rolin e dytë solo e merr baritoni gjerman Henryk Böhm.

Data: 30 Shtator

Ora: 19.00 – 21.00

Vendi: Katedralja Ortodokse, Rruga Dëshmorët e 4 Shkurtit

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies