CineClub i IIC - Takimet e Bibliotekës - Si ishim në vitet 60

    CineClub i IIC - Takimet e Bibliotekës - Si ishim në vitet 60

Polici urban

Regjia: Luigi Zampa

Me: Marisa Merlini, Vittorio De Sica, Mario Riva, Alberto Sordi, Sylva Koscina

Komedi - Itali 1961, kohëzgjatja 109’, me titra në italisht

Falë rekomandimeve, një i papunë arrin të sigurojë një vend pune si polic trafiku. Pas një seri telashesh dhe me udhëzime nga eprorët e tij, ai gjobit edhe kryetarin e bashkisë. Por në vend të lëvdatave, ai rrezikon punën. Arrin të mbajë vendin e punës vetëm pasi i kërkon falje kryetarit. Kur sheh përsëri veturën e këtij të fundit duke ecur me shpejtësi, nuk ndërhyn, makina del nga rruga dhe përfundon jashë saj.

Data: 8 janar, 2020

Ora: 6:30 PM – 8:30 PM

Vendi: Instituti Italian i Kultures

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies