Vdekja e një Mbretëreshe

    Teatri Eksperimental ne Tirane

Në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli me datë 19 dhe 20 shtator shfaqet monodrama “Vdekja e një mbretëreshe”shkruar nga shkrimtari Rexhep Qosja.

Regjia: Arjeta Dhima; drejtor artistik: Andi Begolli; koreograf: Glodjan Imeraj; interpretojnë: Arjeta Dhima, Klejdi Metaj, Josif Sina, si dhe motive nga ninullë – Shpat Deda.

“Vdekja e një mbretëreshe” është vepra e parë artistike që ngre në art historinë e mbretëreshës Teutë, e njohur si mbretëresha e parë dhe e vetme femër që ka qeverisur popullin Ilir.

Data: 19 – 20 Shtator

Ora:  20:00

Vendi: Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli"

           Rruga Murat Toptani, 100 Tirana, Albania

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies