Ëndrra e një nate vere- shfaqje në Teatrin Metropol

    Ëndrra e një nate vere- shfaqje në Teatrin Metropol

Prej datës 19 dhjetorit, Teatri Metropol sjell për ju premierë, një nga komeditë më gazmore dhe plot imagjinatë të Shekspirit duke na sjellë një copëz vere dhe magjie në prag të dimrit me përbërësit e përsosur për një natë argëtuese në teatër. Me regji të Armela Demajt. Kasti i aktorëve: Alba Shtembari, Aleksandër Mitrollari, Amri Hasanlliu, Bledi Naska, Edvin Mustafa, Engjëll Hoxha, Erdet Miraka, Ketjona Pecnikaj, Klea Konomi, Klodjana Keco, Luisa Dinellari, Margent Caushi, Mario Bali, Mariglen Domi, Rexhina Mollaymeri, Sara Koci, Sedmir Memia, Shkëlzen Berisha, Silva Brahimataj, Silvio Goskova, Stiv Osmanaj, Xhino Musollari.

Info & Rezervime: ☎️ +355 67 227 0668 🌐 www.teatrimetropol.al

Data: 19-21 dhjetor

Vendi: Teatri Metropol

Ora: 19.00