Balet në Akull te Pallati i Kongreseve

Balet në Akull - brenda sallës së Pallatit të Kongreseve duke e shndërruar për herë të parë të ekzistencës së saj në një pistë të shndritshme akulli. Trupa Shtetërore e Shën Petersburgut do të performojë në datë 16 Nëntor 2019, me rreth pesëdhjetë balerinë profesionistë dhe fitues çmimesh të Konkurseve Botërore dhe Evropiane të Patinazhit dhe Lojrave Olimpike kanë qenë ndër vite pjesë e Baletit në Akull të Shën Petersburg-ut. Baleti në Akull sjell një performancë të jashtëzakonshmë me një ndërthurje zhaneresh, ku baleti klasik është baza e kësaj shfaqje, me koreografi të ndërtuar mbi kompozimin e Pyotr Ilyich Tchaikovsky, por patinazhi dhe akrobacitë mbi akull janë magjia e mbrëmjes.

E shtunë, 16 Nëntor 2019, ora 7 PM – 8:30 PM

Bileta online: këtu

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies