DokuFest në Tiranë

    DokuFest në Tiranë

Të premten , më 26 Korrik ora 21:00, Dokufest  do të shfaqi  një përzgjedhje të filmave nga programi masiv i këtij edicioni dhe  me vete po sjell edhe të VËRTETËN!

Filmat do të shfaqen tek Open Air Tirana, përcjellë nga një bashkëbisedim me platformën HARABEL dhe drejtuesit e DokuFest, të cilët do të shpalosin temën e festivalit të sivjetshëm.

Hyrja është falas!

 

Programi i filmave

  • CRANNOG (Crannog - Isa Rao, United Kingdom, 2018)

Alexis kalon kohën në Skocinë veriore duke u kujdesur për dhjetëra të tjerë të sëmurë të cilët po vdesin.

  • SKIN (Guy Nattiv - United States, 2018)

  Një moment i padëmshëm çon dy banda në një luftë të pamëshirshme e cila ka një përfundim   tronditës.

  • STORY (Jola BaƄkowska - Poland, 2019)

Një reflektim për njeriun modern në kohën e teknologjisë së kudogjendur.

 

  • LAST YEAR WHEN THE TRAIN PASSED BY (Pang-Chuan HUANG - France/Taiwan, 2018)

Çfarë po bëje ti vitin e kaluar, kur unë bëra këtë fotografi ndërsa treni kaloi pranë shtëpisë tënde?

Data: 26 Korrik

Ora: 21:00

Vendi: Open Air Tirana

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies