Udha e qumështit- shfaqje te Muzeu "Shtepia me Gjethe"

Të shtunën, në datën 8 qershor, ora 11:00, për herë të parë në Shqipëri, një muze do të kthehet në një skenë teatri ku nën regjinë dhe skenarin e regjisorit Armando Bora do të interpretohet pjesa teatrale: "Udha e qumështit". Shfaqja rrëfen historinë e një gruaje (interpretuar nga aktorja Egla Ceno) që u gjykua vetëm sepse theu shishen në radhën e qumështit, dhe këtë e bën duke kaluar në dhjetëra situata të ndryshme e “veshur” me karakteret e dhjetëra personazheve.

E shtunë, 8 Qershor 2019 nga ora 11-12  paradite

Vendi: Muzeu Kombetar "Shtepia me Gjethe"

Rr 4 Shkurti, Tirana, Albania

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies