Kercim Bashkekohor nga Compagnie 7273

Valltarja dhe koreografja zvicerane Laurence Yadi do të performojë e vetme në një pjesë intense të quajtur "Sot". Stili i saj unik kombinon kërcimet folk, baletin dhe muzikën, me lëvizje trupore të cilat shpreshin gjendje të ndryshme emocionale. Si pjesë e Compagnie 7273 ajo ka fituar Çmimin Zviceran për Vallzim dhe Koreografi, dhe një çmim nga 'Fondacioni Liechti për Artet'. Per me shume info: kliko ketu

20:00-21:00

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies