ART nga Yasmina Reza-Premierë ne Teatrin Metropol

    ART nga Yasmina Reza-Premier ne Teatrin Metropol

Arti është historia e tre shokëvë të ngushtë, Serzhit, Markut dhe Ivanit. Serzhi blen një pikturë të bardhë me tre viza të bardha dhe kjo provokon reagimin e Markut dhe Ivanit. Marku e konsideron atë një shaka groteske ndërsa Ivani përpiqet të qetesojë situatën që është krijuar mes miqve. Vepra vë në dukje jo vetëm vlerat e artit, por edhe vlerat e shoqerisë dhe rendesisë së saj.

Regjia: Kriks Dumo

Interpretojnë: Blendi Arifi, Silvio Goskova, Kriks Dumo

As. Regjisor: Eleonora Bezati

Datat e shfaqjes: 16, 17, 18, 19, 23, 24, 25, 25 Maj

Ora 19:00

 Info & Rezervime:

☎️ +355 67 227 0668

🌐 www.teatrimetropol.al

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies