“Il Trovatore” Opera

    Opera Il Trovatore, Koncerte operistike ne Tirane, evente ne Tirane

Opera “ IL TROVATORE” Historia e dy vëllezërve, të cilët ranë viktimë e fatit. Manriko dhe Conti di Luna, të ndarë në vegjëlinë e tyre, janë të destinuar të ndjekin rrjedhën e jetës, pa asnjë mundësi shpëtimi. Ata jetojnë në mes hakmarrjes, luftës për pushtet dhe dashurisë për të njëjtën femër. Në datat 8, 9, 10, 11 Maj - Ora 19:00, në Pallatin e Kongreseve Biletat shiten çdo ditë në sportelin e Pallatit të Kongreseve nga ora 10:00 - 20:00. Bileta kushton 1000 lekë dhe ju mund të rezervoni në inbox (Facebook) ose në numrin e telefonit 067 632 7313.

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies