Engjëjt e Amerikës

Teatri Kombëtar sjell premierën e një prej produksioneve më të mëdha të tij, "Engjëjt e Amerikës" në datat 18-19-21-22 Dhjetor, ora 19:00. Kryevepra e Anthony Kushner, do të vijë në skenën e madhe të arTurbina nën regjinë e Arben Kumbaros. Interpretojnë: Genti Deçka, Helidon Fino, Luiza Xhuvani, Laert Vasili, Donald Shehu, Indrit Çobani, Ina Gjonçi, Luli Bitri, Vasjan Lami. Perkthyes: Ilir Baçi, Skenograf: Adi Kapo, Kostumograf: Berina Kokona, Kompozitor: Endri Sina, Koreograf: Kozeta Bakiu Rezervimet në ☎️04 222 30 22 09:00-13:00 dhe 16:00-19:00. 
KUJDES! Shfaqja nuk është e përshtatshme për publikun nën 16 vjeç!

Data: 18-19-21-22 dhjetor

Ora: 19:00

Vendi: Teatri Kombetar

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies