Krabat- Një Harry Potter gjerman (film)

    by Goethe-Zentrum by Goethe-Zentrum by Goethe-Zentrum by Goethe-Zentrum

Nga mjeshtër i zymtë Krabat futet në një mulli si një nxënës dhe mëson artin e magjisë së zezë. Por çmimi është i lartë: Çdo vit i ri një student duhet të paguajë për jetën e tij. Forca e brendshme e Krabbatit, një mik i zgjuar dhe dashuria e një vajze e ndihmojnë atë të shpërndajë hijet e errëta që kanë qenë prej kohësh mbi vendin dhe banorët e saj. Një Harry Potter gjerman.  

Ky event organizohet nga Goethe-Zentrum

Data: 04.07.2019 

Ora: 19:00-21:00 

Vendi: Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi" in Kinostudio, Tirana Më shumë info gjeni në eventin në Facebook / Homepage

Biletë: Hyrja falas!

Gjuha: Gjermanisht me titra anglisht.

 

 

   

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies