Shfaqje teatrale ‘Mashtrimi’ në ArTurbina

    evente ne Tirane, teatro ne Tirane, aktivitete ne Tirane

Vjen këtë javë në ArTurbina, salla 150, "Mashtrimi" nga autori Antony Shaffer. Interpretojnë aktorët: Artan Imami, Indrit Çobani. Regjisor Artan Imami. Ju mirëpresim në në datat 1-2-3 Shkurt ora 19:00. Rezervimet në 04 222 30 22 nga ora 9:00-13:00 dhe 17:00-20:00 "Mashtrimi"(Sleuth) është vendosur në skenë më 12 Shkurt 1970, në teatrin St.Martin dhe pasi mori çmimin si vepra më e mirë e vitit u shfaq vazhdimisht në skenat britanike për tetë vjetë radhazi. Në vitin 2007 "Mashtrimi" (Sleuth) u përshtat për një tjetër version filmik, me regjisor Kenneth Branagh dhe me aktorët Jude Law dhe Michael Cane, i cili u nominua për çmimin Oskar.

Datat: 1-2-3 Shkurt

Ora: 19:00

Vendndodhja: ArtTurbina , Rruga Sami Frasheri

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies