Katsura Kan performon në Tiranë kërcimin japonez Butoh

Katsura Kan  është një artist nga Japonia, i cili është mjeshtër i kërcimit “Butoh”. Butoh është një koreografi kërcimi e përzier me element të teatrit. Ky lloj kërcimi mendohet të jetë zhvilluar në vitet 1960, ky pas Luftës së Dytë Botërore pati shpërthimin e kësaj gjinie. Artisti i famshëm japonez i Butoh-s do të performoj te Reja,  në datë 19 Korrik, në orën 20:00.

Data: 19 Korrik

Ora 20:00

Vendi: Te Reja perball Galerise Kombetare  

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies