'Gjergj Kastrioti Skënderbeu' shfaqje teatrale

    shfaqje teatrale ne tirane, teater ne tirane

Sonte, ora 19.00, në sallën Moliere do të shfaqet poema dramatike "Gjergj Kastrioti Skënderbeu ".
Në rolin e Skënderbeut: aktori i famshëm shqiptaro-amerikan Xhevat Limani ,
Në rolin e Donikës: sopranoja e talentuar, Era Hoxha...
Hyrja e lirë!!

Data: 26 Nëntor

Ora: 19:00

Vendi: Teatri Kombëtar Eksperimental " Kujtim Spahivogli

"

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies