The Kabatronics tek Art Turbina Fustanella Festival

    kabatronic tek art turbina koncert ne tirane, fustanella festival ne tirane, koncerte ne tirane, evente ne tirana

Headliners në festivalet më të mëdha në botë ... The Kabatronics projekti midis Fanfara Tirana dhe Transglobal Underground më së fundi LIVE te Art Turbina në Tiranë. 

SHTYPI NDëRKOMBETAR:
★★★★★ STUTTGARTER ZEITUNG (DE) - "Nje koncert fenomenal me nje sound infernal te thurur hijshem dhe imet."
★★★★★ RHEIN-ZEITUNG (DE) - "Shfaqje mahnitese e Fanfara Tirana dhe Transglobal Underground Një koncert nga monstra transnacionale te riff-it. Përzierja perveluese e loops, samples, perkusioneve dhe tunxhit la të dëgjuesit (dhe kërcimtarët) të hipnotizuar dhe të ngazëllyer. Nje ekran fishekzjarresh pa kufij i muzikes etnike, i ndryshem ritmikisht, i luajtur me momentum dhe finese te pabesueshme"

Data:28 Nëntor

Ora:9 Pm- 2 Am

Vendi: Art Turbina, rruga 'Sami Frasheri', Tiranë

-- Biletat te Tulla, Radio Bar ne bllok, Hemingway dhe Destil --

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies