'Buqetë Zhongleristike' shfaqje cirku

    shfaqje cirku ne tirane, evente ne tirane, cirk ne tirane

Me mbështetjen dhe kujdesin e veçantë të Ministrisë së Kulturës dhe Ministres Znj. Mirela Kumbaro Furxhi.
Cirku Kombëtar më datë 28-29 Nëntor ju mirëpret në premierën e re “Buqetë Zhongleristike”
Idea; Loreta Kryeziu & Gentian Dollaku, Regjia; Alketa Haxhiu, Skenografia; Klajd Ymeri, Foto&Video; Sara Cengu.
Me pjesëmarrjen e akrobatëve ekzekutues Loreta Kryeziu, Gentian Dollaku, Eris Dakli Hoxha, Irida Dorri, Ibrahim Selishta, Sabina Troshku, Loredana Dushku, Ali Tufa, Studio e Cirkut Kombëtar nën drejtimin e Mjeshtrave Silvana Dumi & Agron Muho, dhe me pjesëmarrjen e veçantë të Mjeshtrit Veteran Z. Sokrat Buzo, gjithashtu në kujtim dhe respekt të punës së Mjeshtrit të ndjerë Z. Halil Minxolli.

Data: 28-29

Nëntor Ora:11:00

Vendi: Cirku Kombëtar, Tiranë

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies