Prapaskena e Fatit-Komedi Muzikore

    teater ne tirane, evente ne tirane

“Prapaskena e Fatit”

Nje Komedi Muzikore e stilit One Man Show. Interpreton vete autori Herion Mustafaraj. Me Regji te Endri Celes e Skenografi te Bledar Gercalliut ky Show eshte nje produksion i Teatrit Kombetar Eksperimental K. Spahivogli.

Nje Teknik pianosh ne moshe te thyer Xha Fati, me origjine Shqiptare, vjen ne prapaskenat e nje Teatri ne Broadway te New York-ut, per te akorduar pianon qe ndodhet ne dhomen e zhveshjes te nje Artisti me fame boterore.
Xha Fati futet ne jeten e ketij Artisti nepermjet sendeve personale qe ndodhen ne kete dhome dhe shfaq talentin e tij te fshehte tek spektatoret . 

Me mesazhin "Nuk egziston nje deshtak qe provon", ai do te zgjoje ndjenjen e vleresimit te sakrificave njerezore ne rrugetimin e veshtire te emigracionit, respektin ndaj figures se femres, te moshuarve dhe te ruajtjes se kultures e traditave ne kete shekull te ri. Mes dy boteve te ndryshme Shqiperise dhe Amerikes , ai gjen probleme te njejta sociale e shoqerore.

Xha Fati I inspiruar nga pasioni I tij i hershem per tu bere Artist, rinohet ne skene duke sfiduar jeten.

Date: 08-16 November

Time:08:00PM

Place: Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli"

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies