'At Sergi' tek arTurbina

    teater ne tirane, evente ne tirane

Vjen në datat 15,16,17,18 nëntor, ora 20.00 në Skenën e re arTurbina, salla 400, "At Sergi", mbështetur në novelën e Tolstoit me të njëjtin titull.
Producente: Kozeta Kurti
Regjia: Fatos Berisha
E përshtati për skenë: Shpetim Selmani
Interpretojnë: Igli ZarkaRovena LuleLulzim ZeqjaEgla CenoBesmir BitrakuJulinda EmiriValmir KrasniqiArta Lahu. Instrumentist: Denis Hima
Historia e ushtarakut të karrierës Stefan Kazatski, i cili, pasi përballet me tradhëtinë e gruas së jetës dhe mikut të shtrenjtë, vendos të heqë dorë nga bota dhe bukuritë e saj, duke u bërë murg.
Lufta e vazhdueshme me veten dhe betimin ndaj Zotit, dyshimi dhe epshi ndryshojnë edhe një herë rrjedhën e Kazatskit të shndërruar tashmë në Atë Sergi.

Data:  15-19 Nëntor

Ora:20:00

Vendi: arTurbina, Tirana

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies