'Njëlloj si ti' - Shfaqje me kukulla

    shfaqje me kukulla ne tirane, shfaqje teatri ne tirane, evente ne tirane

“Njëlloj si ti” është premiera e re për fëmijë në Teatrin Metropol, e cila si vazhdë e platformës edukuese që ky teatër zhvillon tashmë prej tre vitesh, do të edukojë audiencën e vogël nëpërmjet argëtimit.
Trupa e kukullave shumë të dashura për fëmijë, e përbërë nga kukulla me dhe pa aftësi të kufizuara, u ofron fëmijëve mundësinë për të mësuar rreth aftësive të kufizuara specifike, se si duhet të sillet një shoqëri me fëmijët me aftësi të kufizuara, si dhe tema më të gjera rreth miqësisë, ndërtimit të komunitetit, rëndësinë e shprehjes së ndjenjave dhe pranimin e dallimeve.

Ju mirëpresim çdo të shtunë dhe të diel, nga 27 Tetor-23 Dhjetor ora 11:00

Vendi:Teatrin Metropol.

☎️ Info & Rezervime: +355 67 227 0668
🌐 Rezervoni biletën tuaj edhe në web: www.teatrimetropol.al

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies