Koncerti 'Lo Cortes No Quita Lo Gallardo'

    koncerte ne Tirane, muzike me kitare Tirane, evente Tirane

Ambasada e Spanjës ka kënaqësinë t’ju ftojë në koncertin e kitarës “Lo Cortés no quita lo Gallardo” në datën 19 Qershor, ora 19:00 në Sallën e Koncerteve të Katedrales Ortodokse. Artistët José María Gallardo del Rey dhe Miguel Ángel Cortés, fitues të Çmimit “Flamenco Hoy” për Diskun më të Mirë për Kitarë 2015, do të na bëjnë të përjetojmë një mbrëmje të paharrueshme duke shpalosur me teknikë dhe finesë sublime, simbiozën e përkyer midis klasikes dhe flamenkos.   Hyrja është e lirë!  

Data: 19 Qershor2018

Ora: 19:00

Vendi: Katedralja Ortodokse

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies