OPERA HISTORI

Në 90-të vjetorin e lindjes së kompozitorit Çesk Zadeja, më 26 maj ora 19:00  në Qendrën Kulturore të Katedrales Orthodhokse, muzika shqiptare, krijimet brilante të Artistit të Popullit, do të ngjisin në skenë orkestren simfonike të TKOBAP dhe trupën e korit.

Gjithë krijimtaria e mjeshtrit Zadeja do të na riktheje në kujtime dhe do  të na përciellin emocione të forta, që vetëm muzika shqiptare e kolosëve të mëdhenj mund të ofrojë.

Biletat shiten në sportelin e Teatrit Kombëtar (përbri Galerisë së Arteve) nga ora 10:00-20:00. Për cdo informacion kontaktoni në: 067 241 7167

Data: 26 Maj

Ore: 19.00

Vendi:  Qendra Kulturore tek  Katedraja Orthodhokse

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies