Komedia 'Darka e Lamtumirës' tek Teatri Eksperimental

    Teatri ne Tirane

"Darka e Lamtumires" komedi nga Matthieu Delaporte  dhe Alexandre de la Patelliere me mbeshtetjen e Ambasadës Franceze dhe  Kultura franceze në Shqipëri. 

Para se te shkojne ne darken e radhes ku ne te vertete nuk duan te shkojne, Pierre dhe Clotilde marrin nje vendim: te spastrojne pak shoqerite e konsumuara. Ata do te organizojne darka lamtumire, nje perzierje homazhi dhe lehtesimi, per miqte qe do dalin nga jeta e tyre. Viktima e pare: Antoine Royer. Por me Pierre qe tregohet burracak dhe i mefshte, Klotildes se paparashikueshme dhe mikut te cuditshem, asgje nuk shkon sipas parashikimeve...

Date: March, 7-25

Ora: 19.00

Teatri: Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli"

 

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies