Eventi Muzikor 'Urat e Muzikës Tradicionale' tek Katedralja Ortodokse

    Muzike shqiptare greke Tirane

TKOB për herë të parë, në bashkëpunim me Ambasadën Greke në Tiranë, sjell një produksion krejt të veçantë, i cili do të sjellë në skenë këngët dhe muzikën më të bukur tradicionale GREKE DHE SHQIPTARE, nën shoqërimin e Orkestrës së madhe të TKOB dhe drejtimin e dirigjentit grek, Eleftherios Kalkanis. Me protagonistë mezzo sopranon, VIKENA KAMENICA dhe tenorin grek, STAVROS SALABASOPOULO, që do të sjellin së bashku repertorin më të bukur të këngëve tradicionale, të dy vendeve tona. Eventi zhvillohet në sallën e Katedrales Orthodhokse. Ju mund të rezervoni me një sms në inbox në faqen në Facebook, ose në numrin e telefonit 067 63 27 313.

Data: 15 Mars 

Ora:  19: 00

Vendi: Katedralja Ortodokse 

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies