Lukrecia Borxhia në skenën e Teatrit Kombëtar

“Lukrecia Borxhia”  një nga kryeveprat e autorit francez  Viktor Hygo do të vij në skenën e Teatrit Kombëtar nga regjisori i njohur Eric Vigner.

Thashethemet rreth saj dhe familjes së saj e kanë hedhur Lukrecian si një femër fatale, një rol në të cilin ajo është portretizuar në shumë vepra arti, romane dhe filma. 

Historia e Lukrecia Borxhias,  që njihet si një nga figurat më të diskutuara të rilindjes italiane  vjen para publikut si premierë absolute në datat 12, 13 dhe 14 maj.

Data: 12, 13, 14 Maj

Ora: 19.00

Vendi: Teatri Kombëtar

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies