Tramvaji Dëshirë

    Teatri ne Tirane

Shfaqja teatrore “Tramvaji Dëshirë” vepër shkruar nga autori i njohur amerikan Tennessee Williams vjen sërish për publikun në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” nga 4-5 Nëntor, ora: 19:00.

Tramvaji dëshirë e Williams është e zjarrtë, e papërpunuar, e stuhishme, e dhimbshme, vazhdimisht emocionuese dhe çuditërisht prekëse përgjatë studimit të depresionit që kalon një grua. Interpretojnë Myzafer Ziflaj, Ina Gjonçi, Genci Fuga, Laura Nezha, Adriana Tolka, Elidon Alika, Kristian Koroveshi, Ermal Rodi, Xhuliano Brisku.

Data: 4-5 Nëntor

Ora: 19:00

Vendi: Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies