TiranaLexon2017

#TiranaLexon2017 vjen si një maratonë leximi për herë të tretë në kryeqytet dhe do të organizohet më 26 tetor, paralelisht në disa vende në Tiranë, Kamëz, Vorë. Ky aktivitet i paraprin Festivalit Ndërkombëtar të Letërsisë (TILF) 26-28 Tetor 2017 (www.literaturefest.com) Lexime maratonë dhe të ftuar në kafe-libraritë dhe qendrat kulturore: "Salla gjermane e leximit, Biblioteka Kombëtare", "Friend's Book House", "Hemingway", "Destil", Biblioteka Kamëz, Gjimnazi Vorë, Gjimnazet “Çajupi”, “Sami Frashëri”, “P.N.Luarasi” në Tiranë, më 26 tetor 2017. #TiranaLexon2017 organizohet nga IDMC (Instituti për Demokraci, Media & Kulturë) me mbështetjen e Bashkisë Tiranë. Autorët e ftuar Andrea Grill (Austri) Daniela Danz (Gjermani) Entela Tabaku Sörman (Suedi/ Shqipëri) Jürgen Banscherus (Gjermani) Karl – Markus Gauß (Austri) Muriel Barbery (Franca) Nikola Madzirov (Maqedoni) Roland Sejko (Itali/Shqipëri) Rudi Erebara (Shqipëri) Thanas Medi (Shqipëri/Greqi)   Programi i plotë http://docs.wixstatic.com/ugd/288f60_5082f318156f4825acafcc73cfd8998e.pdf

Data 26-28 Tetor

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies