Ekspozita ‘Home and abroad’

    Ekspozite ne Tirane

Artisti shqiptar Helidon Haliti dhe piktori i njohur kinez Li Xiaocheng  bëhen bashkë në një ekspozitë në Tiranë .

Në mjediset e Muzeut Kombëtar  prezantohen  80 punime në akuarel të dy mjeshtrave të penelit ku dashamirësit e artit do të kenë mundësi të njihen nga afër me peizazhet e Lindjes së largët.

Ekspozita "Home and abroad" do të qëndrojë e hapur deri më 25 Tetor.

Data: 20 – 25 Tetor, 2017

Ora: 19:00

Vendi: Muzeu Historik Kombëtar

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies