Inagurimi i Mediterranean Home

    Pazari i Ri ne Tirane

  Në një nga sheshet më të gjalla të kryeqytetit shqipëtar, inaugurohet të shtunën 14 Tetor ora 11.00  instalacioni Mediterranean Home 0.0 projektuar nga arkitekti Arjon Muarremi. Mundësuar me mbështetjen e Bashkisë së Tiranës, Mediterranean Home 0.0 bëhet pjesë e gjurmës urbane të qytetit me qëllim që të kthehet në teatër të projekteve, ekspozitave të përkohshme dhe eventeve kulturore, nga muzika në artet vizuale, nga arkitektura në urbanistikë, duke hyrë kështu në qarkun e planit aktual të Tiranës Policentrike.

Data: 14 Tetor

Ora: 11:00

Vendi Sheshi Avni Rustemi, tek Pazari i Ri

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies