Pushteti i Grave, komedi ne Teatrin Kombetar

Teatri Kombetar sjell në skenë sot në orën 19.00,  komedinë"Pushteti i grave" i autorit Grek Aristofani, me regji nga Spiro Duni. Shfaqja trillon një skenar ku gratë e Athinës marrë kontrollin e reformave pseudo-komuniste të qeverisë dhe vendos që të ndalojnë pasurinë private dhe të zbatohet barazi gjinore. Përveç satirës politike dhe sociale komedia “Pushteti i Grave”. Është e rëndësishme të theksohet se konceptet qendrore të grave në qeveri dhe komunizmit Play nuk ishin sugjerime legjitime nga Aristofani, por më tepër një premisë e çuditshëm që kanë për qëllim për të kritikuar qeverinë athinase e asaj kohe.   Interpretojne: Flaura Kureta, Naun Shundi, Helidon Fino, Laert Vasili, Rajmonda Bulku, Elia Zaharia, Ligoraq Riza, Sokol Angjeli, Ardian Cerga, Karafil Shena,Andon Koço, Gladiola Harizaj, Niada Saliasi, Luli Hoxha, Gjergj Mena, Klodian Hoxha, Dori Çaushi, Julinda Emiri dhe Klement Marku, Zeqir Sulkuqi Regjisor: Spiro Duni Skenograf: Fatbardh Marku Kompozitor: Elina Duni Kostumograf: Laedia Hajdari Koreograf: Artan Ibërshini

Data: 12 Qershor

Ora: 19:00

Vendi: Teatri Kombetar

Rezervimet në nr. 04 222 3022 

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies