Evente

Tirana është kthyer në një qendër të njohur për evente të mëdha duke tërhequr mjaft artistë të huaj. Është një qytet me një rini energjike.  Këngëtarë të famshëm si Dua Lipa, Anastasia, John Newman, Bebe Rexha and Rita Ora kanë përformuar në sheshet e Tiranës, duke dhuruar spektakël. 

Nëse doni të postoni eventet tuaja, regjistrohuni në këtë link

Hemingway Jazz Fest 9

20.07.2022
Sheshi Nene Tereza

Concert Notte Da Oscar

10.01.2023
Tirane

Violonceli Misterioz

28.01.2023
Tirane

Nata Karaoke

07.04.2023 - 09.04.2023
Tirane

Notre Dame de Paris

28.05.2023
Tirane

Harta e videos

10.05.2023
Tirane

Jazz in Albania 2023 - XII Edition

15.09.2023 - 17.09.2023
Tirane

Festivali i Rese, 4

21.07.2020 - 02.08.2020
Reja Al

Festivali MetroSound-Edicioni 3

11.04.2021 - 08.05.2021
Qendra e Qytetit

Koncert per Vitin e Ri te Sheshi Nene Tereza

31.12.2016
Sheshi Nene Tereza

Koncert Bamiresie nga Spitali Amerikan

27.01.2017
Sheshi Nene Tereza

Festivali i Tingujve të Kitarës në Tiranë

16.02.2017 - 18.02.2017
Qendra e Qytetit

Koncert nga Olen Cesari dhe Inva Mula në Pallatin e Kongreseve

19.04.2017 - 20.04.2017
Sheshi Nene Tereza

FirstWave Festival

02.06.2017 - 04.06.2017
Parku i Liqenit

Koncert me Muzikë Dhome "Albanian Brass"

02.07.2017
Qendra e Qytetit

Festivali Ndërkombëtar i Bandave Frymore 2017

07.07.2017 - 09.07.2017
Qendra e Qytetit

Latin Night & Tango Show

06.09.2017
Sheshi Nene Tereza

Solomun në Tiranë

08.09.2017
Qendra e Qytetit

Finalja e madhe e Youth Trail

16.09.2017
Pazari i Ri

Gipsy Swing & Klezmer Party

21.09.2017
Qendra e Qytetit

Joss Stone vjen në Tiranë

26.10.2017
Qendra e Qytetit

Koncerti i parë elektronik në Shqipëri

29.11.2017
Qendra e Qytetit

Koncerti 'Forca e Shqipërisë' tek Sheshi Skënderbej

28.08.2018 - 29.08.2018
Sheshi Skënderbej

Andrra n'Tren III

30.04.2018 - 01.04.2018
Qendra e Qytetit

Muzikë elektronike tek Pepper Pizza Tirana

31.03.2020 - 31.03.2021
Blloku

Festivali Ballkanik i muzikës Jazz në Tiranë

29.04.2018 - 30.04.2018
Sheshi Nene Tereza

Festivali 'Different Trains'

30.04.2018 - 07.05.2018
Qendra e Qytetit

Edicioni i 2-të i The Cloud Festival

18.05.2018 - 27.05.2018
Qendra e Qytetit

'Sangreal' tek Reja

16.05.2018
Qendra e Qytetit

Përurimi i Amfiteatrit të Tiranës

30.05.2018
Parku i Liqenit

Eja këndo me ne

29.05.2018
Qendra e Qytetit

Hot Club Tirana

04.07.2018
Blloku

Muzikë Live tek Season Restorant

25.10.2018
Pazari i Ri

Dren Abazi në Amfiteatër

27.09.2018
Amfiteatri i Tiranës

Muzikë akustike te Prohibition Bar

23.02.2019 - 23.01.2019
Blloku

Koncert "Hitet e Veriut"

18.05.2019
Amfiteatri i Tiranës

Tirana Art Festyou

20.05.2019 - 21.05.2019
Tirane

Ritëm mbi ura

28.06.2019
Tirane

Hemingway Jazz Fest 7

21.07.2019 - 22.07.2019
Tirane

Peza Music Garden

18.07.2019
Tirane

Party në Liqen

20.07.2019
Parku i Liqenit

Festa e verës- Festë Kombëtare

14.03.2020
Sheshi Skënderbej

Netet Latine

20.07.2020 - 01.09.2020
Reja Al

Different Trains Festival

02.10.2020 - 10.10.2020
Qendra e Qytetit

Festivali i xhazit 2020, Tirane

30.09.2020 - 03.10.2020
Sheshi Skënderbej

Covivere

06.10.2020
Amfiteatri i Tiranës

Petja dhe ujku

03.10.2020
Qendra e Qytetit

Nuk ka evente per kete kategori.

Hiqi filtrat

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies