Evente

Tirana është kthyer në një qendër të njohur për evente të mëdha duke tërhequr mjaft artistë të huaj. Është një qytet me një rini energjike.  Këngëtarë të famshëm si Dua Lipa, Anastasia, John Newman, Bebe Rexha and Rita Ora kanë përformuar në sheshet e Tiranës, duke dhuruar spektakël. 

Nëse doni të postoni eventet tuaja, regjistrohuni në këtë link

Një Vit Në Një Orë, shfaqja e cirkut në Cirkun Kombëtar

01.03.2017 - 31.03.2017
Qendra e Qytetit

Ekspozita Tjetersim e Arben Golemit

02.06.2017 - 23.06.2017
Qendra e Qytetit

Artet Publike-Punishte

01.12.2018 - 01.03.2019
Tirane

Ekspozita 'Kthim në kohë -Shqipëria e viteve 90'

24.01.2019 - 03.02.2019
Sheshi Skënderbej

Festivali Ndërkombëtar Kulturor 'Fije Bari' në Tiranë

29.05.2019 - 31.05.2019
Qendra e Qytetit

"Drawings of a lifetime" ekspozitë nga Lekë Tasi

17.04.2019 - 28.04.2019
Qendra e Qytetit

Arkive e Hapur- Galeria e Arteve

01.10.2020 - 31.10.2020
Tirane

Dita e Pavaresise

28.11.2022
Qendra e Qytetit

Parallel- a circle of humanity- ekspozitë

13.11.2021 - 31.12.2021
Qendra e Qytetit

Shqiptarët në Mauthausen, histori të mbijetuarish

21.01.2022 - 31.01.2022
Sheshi Skënderbej

Kosova 14 Showcase

14.02.2022 - 20.02.2022
Tirane

Art Crafts

30.07.2022 - 31.07.2022
Parku i Liqenit

Nis “Fem Fest”, një festival për gruan shqiptare

04.03.2023 - 08.03.2023
Qendra e Qytetit

Redukto– Ripërdor – Rimendo

04.03.2023 - 20.03.2023
Tirane

Deteve ngjyrë vere

03.03.2023 - 16.03.2023
Tirane

Tirana International Watercolor Biennale

20.09.2019 - 30.09.2019
Sheshi Skënderbej

Eventet e shkurtit për 100 vjetorin e Tiranes kryeqytet

03.02.2020 - 29.02.2020
Sheshi Nene Tereza

Tirana Photo Festival 2020

23.10.2020 - 31.10.2020
Sheshi Skënderbej

Festivali i artistëve të rrugës

22.09.2020 - 27.09.2020
Reja Al

Ekspozita Nentor19, te Galeria FAB

05.11.2016 - 15.11.2016
Sheshi Nene Tereza

Don Kishoti, ne Teatrin Kombetar

09.11.2016 - 11.11.2016
Qendra e Qytetit

Sami i Diaspores 18-20 Nentor ne Tirane

18.11.2016 - 20.11.2016
Qendra e Qytetit

Takim letrar me Sandra Hoffmann

18.05.2019
Qendra e Qytetit

Nuk ka evente per kete kategori.

Hiqi filtrat

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies