Evente

Tirana është kthyer në një qendër të njohur për evente të mëdha duke tërhequr mjaft artistë të huaj. Është një qytet me një rini energjike.  Këngëtarë të famshëm si Dua Lipa, Anastasia, John Newman, Bebe Rexha and Rita Ora kanë përformuar në sheshet e Tiranës, duke dhuruar spektakël. 

Nëse doni të postoni eventet tuaja, regjistrohuni në këtë link

"Las Migas" Flamenco koncert në Tiranë

28.07.2018 - 29.07.2018
Blloku

Elita 5 në Tiranë

07.09.2018
Qendra e Qytetit

Koncert "Karajfilat e Shkodrës"

23.08.2018
Amfiteatri i Tiranës

Koncert 3 Musketjerët tek Amfiteatri i Tiranës

04.10.2018
Amfiteatri i Tiranës

'Ngjyrat e Nëntorit'- koncert nga QKKF

28.11.2018
Sheshi Skënderbej

DADDY G -koncert ne Tirane

11.01.2019
Sheshi Skënderbej

Olen Cesari - Live in Tirana 2019

23.04.2019
Sheshi Nene Tereza

Minus 1 by Electronic Beats

30.04.2019
Sheshi Skënderbej

Festivali i Fëmijëve

27.04.2019
Tirane

Këngët e Liqenit

31.05.2019
Parku i Liqenit

Ritfolk Reunion 8 Qershor

08.06.2019
Tirane

Armaldo Kllogjeri në Amfiteatër

30.05.2019
Parku i Liqenit

Harku i Triumfit të Qerimajve

22.05.2019
Parku i Liqenit

Saz'iso në Amfiteatrin e Tiranës

25.05.2019
Parku i Liqenit

Duete Shqiptare Pop Rock

02.06.2019 - 02.05.2019
Tirane

Efi Gjika në Amfiteatër

01.06.2019
Parku i Liqenit

Petrit Çeku- Albania Guitar Festival

08.06.2019
Amfiteatri i Tiranës

'Vitium'- Festivali i muzikës elektronike

29.06.2019 - 30.06.2019
Tirane

Clio-këngë franceze koncert në Tiranë

21.06.2019
Qendra e Qytetit

Albania Guitar Festival

24.06.2019
Pazari i Ri

Koncert - Adam Clay në Amfiteatrin e Tiranës

28.06.2019
Amfiteatri i Tiranës

Coca-Cola Summer Festival

04.07.2019
Sheshi Skënderbej

Koncert në Sheshin Skënderbej

15.07.2019
Sheshi Skënderbej

“LET’S BE HAPPY”

11.07.2019
Art Turbina

America the Beatiful -koncert

12.07.2019
Amfiteatri i Tiranës

DrØnes '72 rock live tek Tulla

20.07.2019 - 21.07.2019
Sheshi Skënderbej

Koncerti i Orkestrës Verore

23.07.2019
Amfiteatri i Tiranës

Michalis Hatzigiannis koncert në Tiranë

04.09.2019
Amfiteatri i Tiranës

Capital T Time Capsule

20.09.2019
Sheshi Nene Tereza

Koncert Solo i Merita Halilit

27.09.2019 - 28.09.2019
Sheshi Nene Tereza

Aurela Gace koncert në Amfiteatrin e Tiranës

18.09.2019
Amfiteatri i Tiranës

Nata Finale e Maratonës së Këngës 2019

09.09.2019 - 07.09.2019
Amfiteatri i Tiranës

Alban Skenderaj koncert ne Amfiteatrin e Tiranes

27.09.2019
Amfiteatri i Tiranës

Rock nën kurorën e ullirit

08.10.2019
Amfiteatri i Tiranës

Tre Tenoret

03.10.2019
Qendra e Qytetit

Rage of the Rampage- koncert në Tiranë

20.12.2019
Sheshi Skënderbej

Pianodrom7 – Tastat e zeza dhe të shpresës

18.12.2019 - 23.12.2019
Tirane

Koncert Solidariteti

20.12.2019
Tirane

Koncert i Bandës së Qytetit

26.01.2020
Parku i Liqenit

Koncert Instrumental Violine

24.12.2019
Qendra e Qytetit

Apostoli dhe miqtë

28.12.2019
Art Turbina

MetroSounds – Edicioni i dytë

01.02.2020 - 20.02.2020
Tirane

Koncert festiv - 100 vjetori i Tiranes

11.02.2020
Sheshi Nene Tereza

Puccini in love

07.02.2020
Tirane

Maluma World Tour - Tirana

14.03.2020
Tirane

KORI I RESE

12.02.2020
Tirane

Klasikët në Opera DUO

07.03.2020
Tirane

Festa e Muzikës

19.06.2021 - 30.06.2021
Tirane

Ermal Meta koncert ne Tirane

17.09.2021 - 17.07.2021
Tirane

Tradita shkodrane në Amfiteatrin e Tiranës

21.07.2021
Amfiteatri i Tiranës

International Folk Festival Tirana

22.07.2021 - 24.07.2021
Amfiteatri i Tiranës

Mish-Mish Tirana Festival

10.09.2021 - 11.09.2021
Parku i Liqenit

Maluma, koncert ne Tirane

14.03.2022
Sheshi Nene Tereza

Olen Cesari Show

05.05.2022 - 06.05.2022
Qendra e Qytetit

Festivali ‘Sunny Hill’ vjen në Tiranë

26.08.2022 - 28.08.2022
Tirane

Rita Ora Concert

06.09.2022
Sheshi Skënderbej

LP-ne Tirane

09.10.2022 - 22.09.2023
Sheshi Nene Tereza

Java egjiptiane -Koncert ne Sheshin Skenderbej

25.09.2022 - 23.09.2023
Sheshi Skënderbej

SAGGIO-NJE TURNE KONCERTESH

06.10.2022 - 26.09.2023
Tirane

FESTA PO AFRON

26.11.2022 - 27.11.2022
Tirane

Dua Lipa vjen ne Tirane

28.11.2022
Sheshi Skënderbej

Orkestra Simfonike e Forcave të Armatosura

24.03.2023 - 25.03.2023
Tirane

DJ i muzikës elektronike

08.04.2023
Tirane

Masterklas per flaut

12.04.2023 - 13.04.2023
Tirane

ITALIA TAKON BALLKANIN

26.04.2023 - 29.04.2023
Tirane

Koncert

07.05.2023
Tirane

Stina koncertore 2023

26.05.2023
Sheshi Nene Tereza

Chopin Fest Tirana

31.05.2023
Sheshi Skënderbej

Ennio Morricone

05.06.2023
Sheshi Skënderbej

Elvana Gjata

22.06.2023
Sheshi Nene Tereza

Koncert Gala

22.06.2023
Tirane

Për herë të parë në Tiranë

20.07.2023
Sheshi Skënderbej

Nata Amerikane

04.07.2023
Amfiteatri i Tiranës

Alpha Show

04.08.2023
Sheshi Nene Tereza

Beethoven ne Amfiteater

18.10.2020
Parku i Liqenit

Nuk ka evente per kete kategori.

Hiqi filtrat

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies