Evente

Tirana është kthyer në një qendër të njohur për evente të mëdha duke tërhequr mjaft artistë të huaj. Është një qytet me një rini energjike.  Këngëtarë të famshëm si Dua Lipa, Anastasia, John Newman, Bebe Rexha and Rita Ora kanë përformuar në sheshet e Tiranës, duke dhuruar spektakël. 

Nëse doni të postoni eventet tuaja, regjistrohuni në këtë link

Levizje

28.04.2023
Tirane

Nëna

02.05.2023
Tirane

Efekti i përmbledhjes

29.05.2023
Tirane

Parada Vespa 2023

02.06.2023
Sheshi Skënderbej

Dasëm ne Kala

23.06.2023 - 24.06.2023
Kalaja e Tiranës

World of Dance Albania 5

22.06.2023 - 22.06.2024
Amfiteatri i Tiranës

Helldrift sezoni IV

01.07.2023 - 02.07.2023
Sheshi Nene Tereza

Shëtitje me varkë në liqen

01.07.2023
Parku i Liqenit

KAMPIONI I BALLKANIT U17 MESHKUJ

11.07.2023 - 15.07.2023
Tirane

Ceremonia e Cmimeve për TFF 2023

12.09.2023 - 12.08.2023
Amfiteatri i Tiranës

Panairi i Librit 2023

15.11.2023 - 19.11.2023
Tirane

Rrenjet shqiptare- Festa e Flamurit

28.11.2023
Sheshi Skënderbej

Ndizet Pema e Krishtlindjeve

02.12.2023 - 09.12.2023
Sheshi Skënderbej

Edicioni i 7-te – Horeca

04.03.2020 - 06.03.2020
Tirane

Street Food - New Bazaar

11.02.2020
Tirane

Muzeu i dëgjimit 2

13.02.2020
Tirane

Drive In Cinema

11.02.2020
Tirane

Shën Valentini në Park

14.02.2020
Tirane

Koncerti i dashurisë

14.02.2020
Tirane

Sofra Tironse 2020

17.02.2020
Tirane

Dashuria vs Maska

22.02.2020
Tirane

Festa e Gruas, marshojmë së bashku

08.03.2020
Parku i Liqenit

Takim letrar 'Këngët e buzëqeshjes'

13.01.2021
Sheshi Skënderbej

Critical Mass Tirana

29.01.2021
Qendra e Qytetit

Ditët e Kujtesës 2021-Ceremonia e hapjes

19.02.2021
Qendra e Qytetit

Festival i Resë-Edicioni i 5-të

04.06.2021 - 25.06.2021
Reja Al

Nata e këngës te Reja-Elhaida Dani

21.06.2021
Qendra e Qytetit

Mural Fest Tirana

01.09.2021 - 30.09.2021
Tirane

Festivali Adriatik -Teatri Metropol

06.09.2021 - 19.09.2021
Qendra e Qytetit

Tirana Photo Festival 2021

08.10.2021 - 15.10.2021
Qendra e Qytetit

Tirana Marathon 2021

17.10.2021
Qendra e Qytetit

Olive Oil Fest

29.10.2021
Jashte Tirane

Panairi i Librit 16-20 Nëntor 2022

16.11.2022 - 20.11.2021
Sheshi Nene Tereza

Promovim Libri - Ç'farë ka qenë Tirona

12.02.2022
Qendra e Qytetit

FemFest - festival dedikuar gruas shqiptare

05.03.2022 - 08.03.2022
Tirane

Festivali i Resë-Edicioni 6

26.05.2022 - 12.06.2022
Reja Al

Java e Amerikës

15.05.2022 - 21.05.2022
Tirane

Colour Day Festival 2022-Tirana

11.06.2022 - 12.06.2022
Sheshi Nene Tereza

Java kulturore Italiane

31.05.2022 - 07.06.2022
Tirane

Festa e Fërgesës 2022

11.07.2022
Tirane

Java e Kulturës Turke

29.06.2022 - 07.07.2022
Tirane

Java Kulturore Britanike

01.09.2022 - 11.09.2022
Tirane

Java e Kulturës Suedeze

12.09.2022 - 18.09.2022
Tirane

Nata Europiane e Muzikes House

06.10.2022 - 26.01.2023
Tirane

Ullifest

29.10.2022 - 22.09.2023
Tirane

Java e Kultures Gjermane

03.10.2022 - 09.10.2022
Tirane

Java e kultures Japoneze

10.10.2022 - 16.10.2022
Tirane

Java e Kulturës Austriake

17.10.2022 - 23.10.2022
Tirane

Java e Kombeve të Bashkuara

24.10.2022 - 30.10.2022
Tirane

Java e Kulturës Hungareze

02.11.2022 - 06.11.2022
Tirane

Festivali i Ushqimit në Rrugën e Tiranës

23.11.2022 - 29.11.2022
Tirane

Artizanë në Ecje

01.12.2022 - 04.12.2022
Tirane

Shqipëria mikpret Kosovën

21.11.2022 - 30.11.2022
Tirane

Ndezja e Dritave te Krishtlindjeve

06.12.2022
Sheshi Skënderbej

Sofra Tiranase

15.02.2023
Tirane

Tirana Summit

24.02.2023
Tirane

Mbrëmje Poetike

21.03.2023
Tirane

Histori Deshtimesh

29.03.2023
Tirane

Larg syve

04.04.2023
Tirane

Eno Koço

04.04.2023
Tirane

Babai i madh

13.04.2023
Tirane

Mbresa ndër vite

18.04.2023
Tirane

Eci & Pedaloj Për Klimën

18.09.2020
Sheshi Nene Tereza

Dita e Clirimit

29.11.2022
Qendra e Qytetit

Dita e Çlirimit të Tiranës

17.11.2022
Qendra e Qytetit

Perqafime falas ne Tirane

27.12.2016
Sheshi Nene Tereza

Festival Latin te Reja ne diten e Rinise

08.12.2016
Qendra e Qytetit

Duke pritur Babagjyshin, koncert për fëmijë

17.12.2016 - 31.12.2016
Parku i Liqenit

Festë Indiane te Reja

30.12.2016
Qendra e Qytetit

Cup Song Albania në Tiranë

25.03.2017
Qendra e Qytetit

Dita e Verës në Tiranë

14.03.2018
Qendra e Qytetit

Moto Fest Albania te sheshi Nene Tereza

30.04.2017
Sheshi Nene Tereza

Latin Night te Reja në Tiranë

04.04.2017
Qendra e Qytetit

Festë e madhe te Pazari i Ri

08.04.2017
Qendra e Qytetit

1 TULLUMBACE 1 PERQAFIM

22.04.2017
Parku i Liqenit

Një vit nën Re

20.05.2017 - 27.05.2017
Qendra e Qytetit

Maratona Vrapo për Evropën

11.05.2017
Sheshi Nene Tereza

Ceremonia e cmimeve e DocuTIFF 2018

02.11.2018 - 09.11.2018
Tirane

Dy kampe verore te Teatri Metropol

05.06.2017 - 16.06.2017
Qendra e Qytetit

The Rally Albania 2017

03.06.2017 - 10.06.2017
Jashte Tirane

DokuFest në Tiranë

25.07.2017
Qendra e Qytetit

Tetori Gjerman 2017 në Tiranë

11.10.2017 - 22.11.2017
Qendra e Qytetit

Pasdite me Dritëroin

13.10.2017
Qendra e Qytetit

Inagurimi i Mediterranean Home

14.10.2017
Pazari i Ri

TiranaLexon2017

26.10.2017 - 28.10.2017
Tirane

Party in Pink tek Liqeni Artifical

27.10.2017
Parku i Liqenit

Halloween tek Kopshti Zoologjik

31.10.2017
Parku i Liqenit

Dita Botërore e Qyteteve

31.10.2017
Qendra e Qytetit

Miss Globe 2018 në Tiranë

21.10.2018
Qendra e Qytetit

Klubi i leximit pranë Muzeut Historik Kombëtar

10.11.2017 - 02.03.2018
Qendra e Qytetit

Ju flet Tirana!

17.11.2017
Qendra e Qytetit

Sofra Tironse 2019

11.02.2019
Tirane

Panairi "Shqipëria punon tokën", edicioni II

12.10.2018 - 13.10.2018
Tirane

Nata e Bardhë në Tiranë

29.11.2019
Sheshi Skënderbej

Dajti N’Fest 2017

09.12.2017
Dajti

Festivali i Trastave 2017

15.12.2017
Qendra e Qytetit

Trajnim ‘Marketingu Dixhital’

31.01.2018
Qendra e Qytetit

97 vjetori i Tiranes si kryeqytet

11.02.2018
Qendra e Qytetit

Olimpiada e Start up në Tiranë

14.04.2018
Qendra e Qytetit

Festivali Colour Day Shqiperi 2018

12.05.2018
Sheshi Skënderbej

Festivali 'Ditë netët e librit'

16.05.2018 - 19.05.2018
Qendra e Qytetit

'Ballo Vjeneze' në Tiranë

21.04.2018
Sheshi Nene Tereza

Fshati i 'BE-së' në Sheshin Skëndërbej

09.05.2018
Sheshi Skënderbej

Garden tek Pepper Pizza Tirana

12.12.2019 - 12.12.2020
Blloku

Balkan Film Market 2018

03.10.2018 - 07.10.2018
Qendra e Qytetit

Momenti Folk tek Reja

15.05.2018
Qendra e Qytetit

Eco Fashion Show 2018

25.05.2018
Qendra e Qytetit

'Shfaqem 2' tek Pazari i Ri

18.05.2018
Pazari i Ri

'Ditari i heshtjes' tek Universiteti i Arteve

23.05.2018
Sheshi Nene Tereza

Street Festival tek Piramida e Tiranës

25.05.2018
Qendra e Qytetit

Java e Arteve Skenike Spanjolle në Shqipëri

27.05.2018 - 02.06.2018
Qendra e Qytetit

Miss Shqipëria 2018

11.06.2018
Qendra e Qytetit

Festivali i Inovacionit në Tiranë

18.09.2018 - 20.09.2018
Qendra e Qytetit

Kangoo Jumping-aktivitet sportiv ne Tirane

02.07.2018
Qendra e Qytetit

Global Village

13.07.2018
Qendra e Qytetit

PriFest në Tiranë

26.07.2018
Qendra e Qytetit

Festivali i Balonave në Tiranë

01.09.2018 - 02.09.2018
Parku i Liqenit

Maratona e Tiranes 2018

07.10.2018
Qendra e Qytetit

Tirana Photo Festival 2018

01.11.2018 - 07.11.2018
Qendra e Qytetit

Java e Arkitekturës , Tiranë 2018

18.09.2018 - 28.09.2018
Tirane

Event nga Shoqata Poloni-Shqipëri

20.09.2018
Qendra e Qytetit

Taw2018 - Shfaqja e "Konkurrencës"

20.09.2018
Qendra e Qytetit

MUZEU LËVIZËS në Tiranë

28.09.2018
Qendra e Qytetit

'Një pasdite në muze'

27.09.2018
Qendra e Qytetit

Gatuajmë në Pazarin e Ri

13.10.2018
Pazari i Ri

Shi idesh

17.10.2018
Reja Al

Fustanella Festival II edition

19.10.2018 - 29.10.2018
Tirane

Vrapo me shpresë

27.10.2018
Parku i Liqenit

Halloween Party nga Kallz

27.10.2018
Tirane

Multi-Gjuhët 2018

27.10.2018 - 24.12.2018
Tirane

Gatuajmë në Pazar

10.11.2018
Pazari i Ri

100 minuta per dekore festive

29.11.2018 - 29.12.2018
Tirane

Dhuro një xhup, ngroh një shpirt!

06.12.2018
Sheshi Skënderbej

Këpucët e Krishtlindjes

01.12.2018 - 16.12.2018
Sheshi Skënderbej

Pazari i dhuratave artizanale te Pazari i Ri

18.11.2018 - 06.01.2019
Pazari i Ri

Share Tirana 2019

28.02.2019
Qendra e Qytetit

‘Turp’ shfaqje te Reja

26.01.2019
Reja Al

Viti i Ri Kinez në Tiranë

01.02.2019 - 01.01.2019
Sheshi Skënderbej

Samiti i Diasporës Shqiptare në Tiranë

28.02.2019 - 02.02.2019
Tirane

Dajti N Fest 2019

09.02.2019
Mali Dajtit

Festa e Çokollatës në Tiranë

07.02.2019
Qendra e Qytetit

Samiti i Diasporës-aktivitete në Tiranë

28.02.2019 - 02.03.2019
Tirane

Panairi Gratë në Biznes

19.03.2019 - 19.02.2019
Tirane

Panairi Work and Study në Tiranë

26.04.2019 - 28.04.2019
Tirane

Princess Rally Albania 2019

29.03.2019
Tirane

Latin night te Reja

27.03.2019
Qendra e Qytetit

Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Tirana 2019, Edicicioni i III

05.04.2019 - 06.04.2019
Autostrada Tirane -Durres

Travel Blog Tour 2019

15.04.2019 - 20.04.2019
Tirane

E shtuna e mbrëmjes Latine te Reja

06.04.2019
Qendra e Qytetit

Sa-Cha-Ba te Reja

20.04.2019
Qendra e Qytetit

Steelwings MotoFest 2019, Edicioni 11-të

27.04.2019 - 28.04.2019
Sheshi Skënderbej

Dita e Tokës te Reja

19.04.2019
Qendra e Qytetit

Terrarium Day me AISEC

22.04.2019
Tirane

Tirana Photo Festival 2019

08.10.2019 - 15.10.2019
Tirane

Java e Evropës 2019

07.05.2019
Parku i Liqenit

Panairi i BE-së

10.05.2019
Tirane

Kultura e Poshtërimit

15.05.2019 - 19.05.2019
Tirane

Turizmi është Kulturë

29.05.2019 - 31.05.2019
Tirane

OSCAL 2019 Open Source Conference Albania

18.05.2019 - 19.05.2019
Tirane

Festojme 1 Qershorin

01.06.2019
Tirane

Përralla muzikore “Petja dhe ujku”

06.06.2019 - 07.06.2019
Tirane

VegFest Albania

08.06.2019
Pazari i Ri

Maratona e Tiranës 2019

13.10.2019
Qendra e Qytetit

Flight for Survival campaign

18.06.2019
Sheshi Nene Tereza

Street Food te Pazari i Ri

21.06.2019
Qendra e Qytetit

Tregimi Zoologjik te Reja

26.06.2019 - 26.07.2019
Qendra e Qytetit

Fast & Luxury paradë makinash dhe koncert

28.06.2019 - 29.06.2019
Sheshi Nene Tereza

Festa e Fërgesës

12.07.2019
Tirane

Urbana me Electronic Beats

12.07.2019 - 13.07.2019
Autostrada Tirane -Durres

Illuzionarium në sheshin Skënderbej

13.07.2019 - 15.07.2019
Sheshi Skënderbej

Architectour

28.07.2019
Sheshi Nene Tereza

Latin Summer Fest tek Amfiteatri i Tiranës

25.07.2019
Amfiteatri i Tiranës

Balkan Snooker Open 2019

08.08.2019 - 11.08.2019
Tirane

Panairi ‘Njihuni me Rusinë’ në Tiranë

23.11.2019 - 26.10.2019
Tirane

Nata e Gjelbër në Pezë

15.09.2019
Jashte Tirane

Tirana Kino Kabaret

11.10.2019 - 17.10.2019
Tirane

Women founders talk

03.10.2019
Tirane

Innovation Nest Festival 2019

24.10.2019 - 25.10.2019
Art Turbina

Marshim për krizën klimatike

01.11.2019
Sheshi Nene Tereza

N'gaz fest -Retro Albania

01.11.2019 - 03.11.2019
Tirane

Tirana Street Food Festival 2019

14.11.2019 - 17.11.2019
Sheshi Skënderbej

MILONGA Tango and Wine

31.10.2019
Blloku

Panairi i 22-të i Librit Tirana 2019

13.11.2019 - 17.12.2019
Tirane

Panairi ‘Shqipëria punon token’ 2019

16.11.2019 - 17.11.2019
Sheshi Skënderbej

Flaviu Rogojan-Artist Talk

11.11.2019
Tirane

Diskutim mbi modën e qëndrueshme

27.11.2019
Sheshi Nene Tereza

Internet i sigurt ne shesh

22.11.2019
Qendra e Qytetit

Biletë për në Polin e Veriut

06.01.2020 - 19.01.2020
Art Turbina

Frank Sinatra Tribute Show

20.12.2019
Tirane

Eja këndo me ne

13.12.2019
Art Turbina

Sot në Mbrëmje-Lola Blau

14.12.2019 - 15.12.2019
Art Turbina

Epsh dhe lakmi

19.12.2019 - 29.12.2019
Art Turbina

Buzëqesh me fëmijët

23.12.2019
Tirane

Viti i Ri ne Shtëpinë Sudio Kadare

18.12.2019
Qendra e Qytetit

Këpucët e kuqe

19.12.2019
Tirane

Le të vallëzojmë

28.12.2019
Tirane

MUZIKALI - ANNIE

24.12.2019 - 27.12.2019
Art Turbina

Krishtlindje dhe Diell në Re

24.12.2019 - 27.12.2019
Reja Al

DisneyLand Show - Pazari i Ri

29.12.2019
Pazari i Ri

Delja e Detit

11.01.2020 - 12.01.2020
Tirane

Misioni i bletëve

08.02.2020 - 29.03.2020
Tirane

The Three Pigs

18.01.2020 - 19.01.2020
Tirane

Fqinj- i Huaj- Fqinj

23.01.2020
Tirane

Muzeu i Dëgjimit

17.01.2020
Tirane

Mësojmë dhe Luajmë Sëbashku

26.01.2020
Parku i Liqenit

Galaksia

13.02.2020 - 20.02.2020
Art Turbina

Shtegu i gjelbër 2020

24.01.2020 - 02.02.2020
Tirane

ORA E LIGË

24.01.2020
Tirane

Vrapo Kundër Korrupsionit

08.02.2020
Parku i Liqenit

Shteg

27.01.2020 - 31.01.2020
Tirane

Eco Fica

20.07.2020
Reja Al

Volunteer

03.10.2020 - 11.10.2020
Qendra e Qytetit

Dhuro flokë,fal shpresë

21.10.2020
Reja Al

Bicikleta kundër varfërisë

23.10.2020 - 31.10.2020
Sheshi Nene Tereza

Rruga drejt suksesit

20.11.2020 - 22.11.2020
Tirane

Ndryshimet Klimatike

05.11.2020
Tirane

Stand Up Albania

25.11.2020 - 05.01.2021
Tirane

Panairi Nderkombetar i Edukimit

17.10.2020
Sheshi Nene Tereza

Letërsia kineze për fëmijë në shqip

13.11.2020
Kalaja e Tiranës

Në labirint

12.11.2020 - 20.11.2020
Sheshi Skënderbej

Nuk ka evente per kete kategori.

Hiqi filtrat

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies