Pasticeria Franceze

  • Pasticeri Franceze ne Tirane
  • Pasticeri Franceze Tirane Shqiperi
  • Pasticeri Franceze , Vizito Tiranen
  • Pasticeri Franceze ne Tirane Shqiperi

E hapur në 1999, Pastiçeria Franceze ishte ide e një gruaje franceze, Marie-Thérèse Marchal, e cila jetonte në Shqipëri. Asaj i mungonin sic duket produktet, korosantet dhe buka franceze dhe ja përse krijoi pasticerinë e saj franceze në Tiranë. Ajo ishte e specializuar për ëmbëlsira franceze në vendin e saj, ndaj e pati të lehtë ta niste këtë punë. 

Dyqani ofron bukë, ëmbëlsira, dhe ushqim francez të cilësisë së lartë. Pasticeria franceze është bërë populore për vizitorët në Tiranë si francezë dhe shqiptarë. Ndodhet në rrugën Ibrahim Rugova, në fillim të zemrës së Tiranës, zonës së ish Bllokut. 

Pasticeria Franceze ka festuar 17 vite cilësie dhe shijeje të vecantë. Mund të konsumoni mëngjesin, çajin pasdite, drekë apo darkë dhe të kaloni momente të këndshme. Suksesi nuk është vetëm te cilësia e produkteve por dhe te shërbimi i mrekullueshëm. 

TAGS: Patisserie Francaise Tirana, Pasticeri Franceze ne Tirane, Pasticeri Franceze ne Tirane Shqiperi, Pasticeri ne Tirane, Embelsira ne Tirane, Bare dhe Restorante ne Tirane, Patisserie Francaise në Tiranë, Patisserie Francaise në Tiranë, Embelsira franceze në Tiranë, Ëmbëlsirat në Tiranë,

Adresa:

Rruga “Ibrahim Rrugova” ( ne hyrje te ish-Bllokut )

Email

contact@visit-tirana.com

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies