Bare ne Tirane

Baret dhe kafenetë e Tiranës kanë fituar shumë shpejt një reputacion të mirë, si ndër më të mirët në Europën Lindore. Nga kafenetë e cilësisë së parë te birrat e shkëlqyera lokale, çdo turist edhe nga ata më kërkuesit do të kënaqen dhe do ta shijojnë.

Nëse jeni në kërkim për një vend të ngrohtë për të pirë diçka por nuk jeni të vendosur se çfarë ju pihet, shkoni në Colonial Café, i cili e identifkion veten e tij si “Koketej Bari i vërtetë në ...

Më tepër

Bari i Hotel Colosseo është mjaft i preferuar nga njerëzit që duan të provojnë koktejle interesante, ose edhe për një kafe me miqtë. Bari ka një arredim të këndshëm i përzier me stil të vjetër dhe bashkëkohor. Bari ka ...

Më tepër

Zona e bllokut është e njohur si lagje me bare të zhurmshme, por ekziston një vend i këndshëm dhe intim në barin e Hotel Therandës në Bllok. Bari i arreduar bukur me ngjyra dhe me xhama të mëdhenjë që e lejojnë dritën natyrale ...

Më tepër

I ndodhur në një zonë të qetë të qytetit, jo shumë larg sheshit Skëndërbej, Hemingway ka një atmosferë miqësore, këtu mund të gjeni mbi 100 lloje rumi, që është specialiteti i tyre dhe me një dekor të vjetër ...

Më tepër

Vendi i duhur për të pirë çaj si një britanik” Tea Room Tirana është një bar i këndshëm ku mund të dalësh me miqtë dhe të pish çaj, kafe ose pije të tjera. Në këtë bar ka një dhomë aneks ...

Më tepër

Një muze ku mund të pini dhe një kafe. Kjo është e para bar kafe e mobiluar me objekte muzeale, të kohës së komunizmit. Bari shfaq një seri sendesh artizanale të kohës së regjimit diktatorial, që gjithsesi është pjesë e trashëgimisë ...

Më tepër

Radio Bar është një nga ato vende ku e vetmja gjë që do të bësh është të pish një kafe të mirë në një vend fantastik. Bari ka stil retro të inspiruar nga periudha e komunizmit në shqipëri dhe ka shumë radio ...

Më tepër

Bar elegant me muzikë të mirë. Alcora Bar, është një bar elegant në tarracë, i rrethuar nga pemë dhe muzikë të mirë në sfond. Këtu do të provni koktejlet më të mira në qytet të shoqëruara me snacks. Ju ...

Më tepër

 

Editor's choice

 

gif_img