Gazeta mujore e Tiranës, Nr. 23

Art, kulturë, muzikë, argëtim, aventurë e plot supriza, për ata që e duan këtë qytet 

Çfarë të bësh në Janar në Tiranë

Janari është padiskutim muaji më i ftohtë i vitit. Duket sikur njerëzit struken brenda nga i ftohti, dhe qyteti është më i qetë. Aktivitetet më të preferuar këtë muaj janë: shëtitjet në natyrë dhe ngjitja ne Dajt, frekuentimi i bareve dhe restoranteve më të mira në Tiranë, vizitat në galeri, ekspozita dhe kinema. Shijoni dimrin e vërtetë!
Viti i Ri festohet me fishekzjarre
Qindra njerëz u mblodhën në shesh për të parë koncertin e fundvitit si dhe spektaklin e fishekzjarreve
Mes 1700 fotove të postuara u përzgjodhën fituesit e konkursit.
Zbuloni cilat kanë qenë shkrimet më të pëlqyera nga lexuesit tanë
Ekspozita e artistit më të madh të shek të 20, e hapur në qendrën Cod deri më 12 janar
Guida e Tiranës, sipas The Independent
Cilat janë atraksionet, hotelet, restorantet dhe baret e rekomanduara nga prestigjozja britanike  
Një hapërirë e dytë për turizëm, traditë e prodhime artizane
Një bar i ri, krejt i pazakontë i shtohet Tiranës tonë,  frymëzuar nga ngjarjet e viteve ‘20 në SHBA.
Kënga "Ktheju Tokës, fituese e Festivalit të 57 të këngës në RTSH
Eventet në Janar
 • Fshati i Krishtlindjeve i hapur deri më 7 Janar
 • Dita e Ujit të Bekuar dhe Krishtlindjet Ortodokse, 6-7 Janar
 • Ekspozita e Chagall në Cod, e hapur deri më 12 Janar
 • Ekspozita e Flaka Halitit, Galeria e Arteve, e hapur deri më 7 Janar
 • DADDY G (Massive Attack) Dj Set - Minus1, Parkingu i sheshit Skenderbej, 11 Janar
 • Shtegu i Gjelber, 13 Janar 
 • Komedi 'Këmbëzbathur në Park' te ArTurbina, 10-11-12-13  Janar
 • ‘Boeing Boeing’ komedi në Teatrin Eksperimental, 9-10-11-12-13 Janar
  “Si ngjyrat e Ylberit” shfaqje në Cirkun Kombëtar, 12-13 Janar
 • Me shume
Partnerët tanë
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.