Gazeta nr. 67, Tetor 2022
Visit Tirana është portali turistik i kryeqytetit, porta hyrëse për çdo turist. Jemi faqja më e vizituar për turizmin në Tiranë. Bizneset e Tiranës janë të ftuar të bëhen pjesë e platformës për më shumë vizibilitet në audiencë të huaj. Për listim biznesi, listim eventesh, reklama dhe sponsorizime na kontaktoni tek contact@visit-tirana.com

Tetori është një periudhë e artë, më e bukura e vjeshtës, pasi gjethet e verdha mbulojnë qytetin, dhe moti është perfekt, as shumë ftohtë as shumë nxehtë. Periudhë e mrekullueshme për aktivitete outdoor dhe për të ndjekur evente të shumta në Tiranë, që përgatiten si për vendasit dhe për të huajt vizitorë. Tetori është plot me evente, festivale, ekspozita, panaire, maratona sportive, koncerte dhe shfaqje të mrekullueshme. Lexo më shumë

Festivali organizuar nga DMO Albania, me mbështetjen e Bashkisë Tiranë për të 5-in vit radhaz, zgjati dy javë nga 11-23 Shtator.  Fituesit u shpallën në 11 shtator në një ceremoni fantastike, te Galeria e Artit Tiranë. Përgjatë dy javëve publiku pati mundësi të vizitonte ekspozitën me 100 fotot finaliste. Fotograf të mirënjohur shqiptarë ishin pjesë e workshop-eve dhe foto safari. 
 

Tur me ndërtesat e komunizmit në Tiranë

Ndërtesat e periudhës së komunizmit janë përhapur në të gjithë qytetin, ato dikur kanë qenë gri, por pas rënies së komunizmit në vitet 90, Tiranës iu dha një ndryshim dhe u kthyen në godina shumëngjyrëshe Nëse doni të se cilat janë ndërtesat e komunizmit më interesante në Tiranë, ju sugjerojmë këtë tur. 

Maratona e Tiranës
Viti i 6-të

Maratona e Tiranës 2022, edicioni i 6-të. Me siguri tashmë mund ta cilësojmë atë si eventin më të madh sportiv në qytet. Shtimi i numrit të pjesëmarrësve ndër vite tregon se kjo garë është bërë e dashur për qytetarët e Tiranës dhe më gjerë

 Panairi i Çokollatës, Kafes dhe Pasticerisë

Nga data 21-23 tetor në Pallatin e Kongreseve do të organizohet për herë të parë në Shqipëri dhe rajon panairi i dedikuar për çokollatën, kafenë, pastiçeri dhe bukë-pjekje.

Turi i Vajit të Ulirit në Marikaj  

Jemi në periudhën ideale për të provuar një eksperiencë ndryshe në Tiranë, turi i vajit të ullirit. Turi nis nga ullishtat 500- 1500 -2500 vjeçarë të kodrave në Marikaj, në një natyrë fantastike. Do të vizitohet fabrika e vajit, dyqanin me produktet nga pema e ullirit dhe në fund degustim të vajit dhe produkteve të përgatitura nga familja. 

Panairi rajonal Green Fest në Tiranë  

Nga data 6 deri në 9 Tetor, 4 ditë të dedikuara panairit të produkteve lokale dhe rajonit. Biznese dhe fermerë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut do t’i bashkohen panairit për të promovuar produktet e tyre në sheshin Skënderbej.

LP- koncert në Tiranë 

LP (Laura Pergolizzi) një artiste e famshme dhe e sukseshme si këngëtare popi dhe tekstshkruese, e njohur masivisht për këngën LOST ON YOU. LP vjen për herë të parë në Tiranë dhe do të japë koncertin në sheshin “Nënë Tereza”në 9 Tetor.

Reklamo biznesin tek Visit Tirana! Shiko paketat!

Facebook
Twitter
Website
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com 
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Deshironi te ndryshoni preferencat tuaja per kete email?
mund te perditesoni ketu ose te c'rregjistroheni nga kjo liste.