Gazeta nr. 62, Maj  2022
Visit Tirana është portali turistik i kryeqytetit, porta hyrëse për çdo turist. Jemi faqja më e vizituar për turizmin në Tiranë. Bizneset e Tiranës janë të ftuar të bëhen pjesë e platformës për më shumë vizibilitet në audiencë të huaj. Për listim biznesi, listim eventesh, reklama dhe sponsorizime na kontaktoni tek contact@visit-tirana.com

Maji është muaji ideal për të vizituar Tiranën. Temperaturat janë të ngrohta dhe koha perfekte. Ky është muaji më i gjallërishëm sepse fillojnë aktivitetet në natyrë, koncerte, kinema në natyrë, shfaqje teatrale etj. 

 Lexo më shumë
Ftesë për sponsor
Tirana Photo Festival është Festivali më popullor i Fotografisë në Shqipëri, që angazhon një komunitet të madh të rinjsh të apasionuar pas fotografisë. Ju ftojmë të na mbështesni në këtë iniciativë për të motivuar të rinjtë. Ju mund të ofroni çmime të ndryshme për fituesit ose të mbështesni workshopet apo organizimin e festivalit. Tema sivjet është "Rinia shqiptare", të rinjtë që punojnë, shkollohen, argëtohen, ikin, emigrojnë....Sponsor 

Vishu me kostume tradicionale shqiptare

Shqipëria ka një folklor të pasur dhe kostumet popullore kanë një vlerë të jashtëzakonshme. Nëse dëshironi të visheni me një nga kostumet popullore shqiptare, ju ftojmë të bëheni pjesë e kësaj eksperience. Do të keni mundësi të zgjidhni kostumin e preferuar dhe të bëni foto duke shëtitur në qytet. Më shumë!

Vizitojmë ndërtesat interesante të Komunizmit në Tiranë 

Shqiptarët kanë vuajtur nën regjimin komunist prej 50 vitesh dhe gjurmët e hidhura të historisë mund të gjenden në pjesë të ndryshme të Tiranës. Godinat e komunizmit janë përhapur në të gjithë qytetin, ato dikur kanë qenë gri, por pas rënies së komunizmit në vitet 90, Tiranës iu dha një ndryshim. Ne duam t'ju tregojmë ato më interesantet.  Lexo më shumë!

Një kafe në vilën Tironse të Sali Shijakut 

Jemi në pranverë dhe ku të shijon më shumë se një kafe në kopshtin e gjelbëruar në vilën e piktorit Sali Shijaku. Për ju që nuk e keni vizituar më parë galerinë e piktorit, ne ju sugjerojmë ta shihni patjetër këtë xhevahir të fshehur nëpër rrugicat e Tiranës. Njihni Tiranen e vjeter bashke me ne.
Lexo më shumë!

Përshtypjes e Leas nga Gjermania për Liqenin e Bovillës 

Lea, vajza gjermane e cila është studente praktikante në Shqipëri në fushën e Turizmit të Qëndrueshëm, ka shkruajtur për disa prej udhëtimeve ditore që ka bërë në Tiranë dhe në qytete të tjera të Shqipërisë. Udhëtimin me familjen e saj në Liqenin e Bovillës e përshkruan si mjaft të këndshëm dhe me pamje fantastike. Lexo artikullin e plotë këtu!

Evente në Maj

Reklamo biznesin tek Visit Tirana! Shiko paketat!

Facebook
Twitter
Website
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com 
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Deshironi te ndryshoni preferencat tuaja per kete email?
mund te perditesoni ketu ose te c'rregjistroheni nga kjo liste.