Gazeta nr. 53, Gusht 2021
Mbrëmjet e gjata buzë liqenit, koncertet te Amfiteatri i Liqenit, Kinema Verore, shëtitjet nëpër Tiranë, aventurat natyrore janë disa nga gjërat që mund të bësh në Tiranë në Gusht. Nëse mendoni se Tirana nuk ka gjallëri në Gusht, ne ju tregojmë të kundërtën. Lexo më shumë
COVID 19-rregullat dhe kufizimet e përditësuara

Dua Lipa shijon pushimet në Shqipëri

Ylli i muzikës Dua Lipa po kalon disa ditë pushimi në Shqipëri me familjen dhe miqtë. Në fillim, Dua Lipa vizitoi Tiranën për të parë nga afër punimet e kopshtit “Sunny Hill” të financuar nga organizata e saj. Ajo u mirëprit nga Kryeminstri Edi Rama dhe kryebashkiaku Veliaj. Më shumë

Tirana Kryeqyteti Rinor Europian 2022

Gjatë gjithë vitit 2022 në Tiranë do të ketë qindra aktivitete të fushave të ndryshme për të rinjtë. Programi Activ∞ Youth foksuohet në nevojat e të rinjëve sot dhe për të ardhmen. Lexoni më shumë

"Killing Time" ekspozitë
nga Adrian Çene

Ekspozita "Killing Time" nga piktori Adrian Çene, është e hapur për publikun deri në 31 gusht 2021.Ejani te Galeria Cod. 
shumë

Rikthehet “Festa e Fërgesës” në Kalanë e Tiranës

Festa e Fërgesës u organizua për vitin e katërt, këtë herë në mjediset e Kalasë së Tiranës. Shumë aktivitete u zhvilluan gjatë festës, Ansambli i Tiranës dhuroi shfaqje me valle popullore, u prezantuan disa nga restorantet tradicionale në Tiranë. Më shumë

Amo Sushi- restoranti Aziatik më i ri në Tiranë

Amo Sushi- Restoranti i parë Aziatik që sjell formulën "All you can eat".   Zbulo shijen e vërtetë të Azisë në të gjitha dimensionet e saj. Gjendet shumë lehtë te Kullat Binjake në Tiranë.  Më shumë

"The Non-Canonical Gospe"
ekspozitë te GKA

The Non-Canonical Gospel according to Tomislav Gotovac **i njohur si Antonio G.Lauer’. 9 Korrik 2021 – 9 Shtator 2021. Më shumë

Visit Tirana- një organizatë për marketimin e kryeqytetit si destinacion

Visit Tirana është tashme portali më i madh turistik dhe i vetmi i këtij lloji për kryeqytetin shqiptar. Visit Tirana është kthyer prej 6 vitesh në portën kryesore hyrëse për të gjithë turistët që duan informacion për Tiranën. Një pikë kontakti dhe zyrë informacioni online për shumë qytetarë vendas dhe të huaj.
Lexo më shumë!

Reklamo biznesin tek Visit Tirana platforma e turizmit të kryeqytetit!

Facebook
Twitter
Website
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com 
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Deshironi te ndryshoni preferencat tuaja per kete email?
mund te perditesoni ketu ose te c'rregjistroheni nga kjo liste.