Gazeta mujore e Tiranës Nr 29
Art, kulturë, muzikë, argëtim, aventurë e plot supriza, për ata që e duan këtë qytet 

Çfarë të bësh në Korrik në Tiranë? 
Muaji më i nxehtë mbërriti. Por Tirana është plot me turistë. Për të gjithë ju që jeni këtë muaj në Tiranë, lexoni rekomandimet e Visit Tirana, se ku të shkoni dhe si të argëtoheni. Lexoni guidën tonë!

Më shumë
Tirana Photo Festival është festivali më i madh i fotografisë në Shqipëri. Edicioni i dytë zhvillohet nga 8-15 Tetor. Ky event ka nevojë për mbështetjen tuaj. Konkurset kanë filluar për 3 kategori: konkurs fotografie, konkurs video dhe seri fotografish për ekspozita. Për sponsorat që dëshirojnë t'i bashkohen këtij eventi të madh, ju lutemi të na shkruani në tiranaphotofestival@gmail.com, ose shihni këtu prezantimin tonë. 
Brenda vilës së Enver Hoxhës në Bllok që do të hapet së shpejti
Vila e ish diktatorit Enver Hoxha në bllok prej kohësh është mister për shumë turistë. Bashkia Tiranë ka njoftuar se do hapet së shpejti për publikun. Ndërkohë një artikull interesant për këtë shtëpi na vjen nga gazetari i “The Guardian”, që e vizitoi pak ditë më parë. 
Më shumë
Kolë Idromeno- Ekspozita e një artisti të madh
Për të gjithë të rinjtë që duan të njohin vlerat e artit shqiptar ndër shekuj, ekspozita e sapohapur e Kolë Idromenos në Galerinë Kombëtare të Arteve është një mundësi e artë. Një ekspozitë retro me pikturat më të bukura dhe fotografitë më unike të Kolë Idromenos. 
Më shumë

75 vite nga Genocidi Grek ndaj Çamëve- ekspozitë në Tiranë

Në kuadër të 75- vjetorit të Genocidit Grek ndaj Çamëve në Muzen Historik Kombëtar është hapur ekspozita me foto të rralla të asaj periudhe të errët për popullin çam. Edhe 75 vite pas atij genocidi, kjo çështje ende nuk ka gjetur drejtesi.
Më shumë
Një guidë për jetën e natës në Tiranë 
Tirana tashmë është i njohur si qytet me shumë të rinj, dhe një qytet plot gjallëri. Ajo që turistët kërkojnë është të kenë më shumë informacion për jetën e natës, për të shijuar dhe ata mes të rinjve këtë atmosferë. Ne po ju zbulojme disa nga vendet me te frekuentuara. 
Më shumë
Shpallen fituesit e konkursit fotografik #TiranaSpring2019
Visit Tirana shpalli më 10 Qershor te Reja çmimet e konkursit #TiranaSpring2019. Nga 50 fotot, u zgjodhën 10 foto më të mirat, ku 7 prej tyre u vlerësuan me certifikata mirënjohje dhe 3 me çmime të mëdha fal sponsorave të konkursit. 3 vendet e para: Eriola Postoli, Enida Paluka dhe Hysen Xhebexhiu.
Më shumë

Fotot më të bukura të Tiranës në Qershor

Qershori ka qenë një muaj i nxehtë në Tiranë, por sërish i këndshëm gjatë pasditeve dhe netëve ku sheshet dhe parqet e Tiranës mbusheshin me njerëz. Shihni fotot më të bukura të këtij muaji në Tiranë!
Më shumë
Për të lexuar gjithë lajmet e tjera rreth gjithë eventeve dhe ngjarjeve që ndodhën në Qershor në Tiranë, kliko këtu.

Eventet e muajit Korrik

  • 27 Qershor- 31 Korrik Ekspozita retrospektive e Kolë Idromenos
  • 4 Korrik- Coca Cola Summer Fest, Sheshi “Skënderbej”
  • 4 Korrik- Krabat- Një Harry Potter gjerman (film)
  • 5 Korrik- Shfaqje baleti “Moulin Rouge” te Amfiteatri i Tiranës
  • 6 Korrik- Kërcim dhe cirk nga 'Un Loup pour l'Homme' në Tiranë
  • 7 Korrik- Sophia Loren in “Un marito per Cinzia” film te Reja
  • 10 Korrik- Black Bird, shfaqje në Teatrin Eksperimental 
  • 12 Korrik-Festa e Fërgesës
  • 21-22 Korrik- Jazz Fest
Shih gjithë eventet
              Albumi "Tirana2018" është një dhuratë ideale në çdo kohë
Partnerët tanë
Turizmi nuk bëhet vetëm, por së bashku mund ta bëjmë Tiranën qendër të turizmit rajonal. Për bashkëpunime, reklama, sponsorizime të eventeve tona, na shkruani: contact@visit-tirana.com
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com 
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.