Gazeta mujore e Tiranës Nr 27
Art, kulturë, muzikë, argëtim, aventurë e plot supriza, për ata që e duan këtë qytet 

Të dashur miq të Visit Tirana! 
Ju sjellim gazetën tonë të radhës me aktivitetet që do të ndodhin në Maj në Tiranë. 
Temperaturat e ngrohta, aktivitete në natyrën e gjelbër, shëtitje të gjallërishme në qytet, janë disa nga aryset pse Maji është fantastik në Tiranë. Zbuloni eventet e mëdha të këtij muaji!
Çfarë të vizitosh në Tiranë në gjysmë dite
Tirana po ndryshon çdo ditë, me atraksione të reja dhe vende argëtuese që i shtohen qytetit. Nëse doni të jeni të përditësuar me ndryshimet e reja që ndodhin në Tiranë ne ju tregojmë çfarë të shihni.
Më shumë

Rrugëtimi 5-ditor i 10 blogereve Italiane në Shqipëri

10 blogere Italiane vizituan Shqipërinë për 5 ditë. Të ftuara nga Agjencia e Udhëtimeve "Travel Brain and Heart", blogerët, 9 femra dhe një djalë pranuan ftesën për të zbuluar Shqipërinë dhe t’ua prezantonin dhe ndjekësve të tyre në rrjetet sociale.
Më shumë

Kompania Edelweiss Air nis fluturimet direkte Zyrih-Tiranë

Shqipëria dhe Zvicra tashmë do të jenë më afër me fluturimet direkte nga Zyrih-Tiranë. Një lajm i mirë për turistët dhe vizitorët e të dy vendeve. Fluturimet do të bëhen dy herë në javë, çdo të hënë dhe të premte.
Më shumë
Projekti përfundimtar i rivitalizimit të Piramidës
Prezantohet projekti përfundimtar se si do të transformohet Piramida, nga një objekt i kohës së komunizmit, në një qendër multifunksionale për të rinjtë. Piramida do të shërbejë si një lloj inkubatori për bizneset në fushën e inovacionit, artit dhe kreativitetit.
Më shumë
10 vende për t'u argëtuar me fëmijët në Tiranë
Tirana është një qytet që ofron shumë mundësi argëtimi dhe për familjet më fëmijë të vegjël. Në këtë artikull ne duam të tregojmë disa nga vendet ku mund të kaloni kohë me fëmijët dhe të argëtoheni.
Më shumë
Udhëtim në Ujëvarën e Shëngjergjit
Tirana është e rrethuar me bukuri dhe atraksione natyrore të shumta, ku shumë prej tyre nuk janë në distanca shumë të largëta nga qyteti. Një ndër to është dhe Ujëvara e Shëngjergjit. Në artikull do të mësoni gjërat që duhet të dini para se të niseni për në Shëngjergj.
Më shumë
Gazetarja Londineze: Sa herë vij, Shqipërinë e gjej ndryshe
Revista “Babel” publikon një artikull të një gazetare Londineze dhe përshtypjet e saj për dy vizitat në kohë të ndryshme në Shqipëri. Alice Austin shkruan mbi ndryshimet e këndshme të vendit tonë.
Më shumë

Retro Al- ekspozitë e automobilave retro 

Dhjetra automobila retro u shfaqën më 25 Prill te Kryeministria. Persona të apasionuara pas automjeteve të vjetra dhe historike patën mundësi të shihni disa “perla relike” të ekpozuara vetëm për një ditë. 
Më shumë

Eventet e muajit Maj

  • 1 Maj- Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve
  • 1 Maj- Koncerti te Amfiteatri i Tiranës, Soni Malaj dhe Majk
  • 5 Maj- Dita Pa Makina, organizuar nga Bashkia Tiranë
  • 3-6 Maj- Festivali Ndërkombëtar Kulturor 'Fije Bari' në Tiranë
  • 3-9 Maj- Festivali Ndërkombëtar i Kukullave
  • 10-12 Maj- Panairi i Ushqimit dhe pijeve
  • 18 Maj- Colour  Day Festival 2019
  • 19 Maj- Panairi i Kafshëve Shtëpiake 
  • 31 Maj- Përfundimi i konkursit #TiranaSpring2019
Shih gjithë eventet
Posto fotot më të bukura të Tiranës në pranverë duke përdorur hashtagun #TiranaSpring2019 dhe bëhu fitues i çmimeve tona
              Albumi "Tirana2018" është një dhuratë ideale në çdo kohë
Partnerët tanë
Turizmi nuk bëhet vetëm, por së bashku mund ta bëjmë Tiranën qendër të turizmit rajonal. Për bashkëpunime, reklama, sponsorizime të eventeve tona, na shkruani: contact@visit-tirana.com
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com 
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.