Çfarë të bësh në Mars në Tiranë
Gazeta mujore e Tiranës, Nr. 25 
Art, kulturë, muzikë, argëtim, aventurë e plot supriza, për ata që e duan këtë qytet 

Muaji Mars shënon ardhjen e pranverës dhe lulet çelin gjithandej. Ky është një ndër muajt më të bukur për të vizituar Tiranën. Koha fillon e ngrohet, dita fillon e bëhet më e gjatë dhe njerëzit kanë më shumë mundësi për aktivitete argëtuese. Ne e presim me shumë entuziasëm për shkak të disa ditëve të shënuara kalendarike që festohen këtë muaj, të cilat po i ndajmë në këtë artikull edhe me ju. 
Tirana mes 19 destinacioneve që duhen vizituar në 2019
Tirana po kthehet tashmë në një destinacion që rekomandohet nga shumë media të huaja. Këtë here portali Emerging Europe shton Tiranën vendin e 4, në mesin e 19 destinacioneve pak të njohura në Europë, që ia vlen të vizitohet.
Më shumë
Intellinews: Visit Tirana, turizëm përtej plazhit
Gazetarja Clare Nuttall e Intellinews flet me disa aktorë të turizmit në Shqipëri, Ajo interviston edhe dy drejtueset e Manderina Promotions, kompani PR dhe marketing në Tirane që kanë krijuar dhe portalin turistik Visit Tirana. 
Më shumë

Tirana, 99 vjet kryeqytet i Shqipërisë

Më 11 shkurt 1920 Tirana u bë kryeqytet i Shqipërisë nga një vendim i marrë në Kongresin e Lushnjës. Në këtë artikull ju sjellim historinë e Tiranës kryeqytet.
Më shumë

Shën Valentini në Tiranë-foto galeri

Dashuria ndihej në ajër në Ditën e Shën Valentinit në çdo rrugë të Tiranës. Buqeta me lule, zemra kudo, çifte të kapura për dore, tavolinat e bareve me trëndafila. Ju sjellim atmosferën e asaj dite përmes fotove. 
Më shumë

Oferta, ku të festosh 7-8 Marsin në Tiranë

7-8 Marsi janë dy ditë të rëndësishme që festohen shumë në Shqipëri. 7 Marsi, Festa e Mësuesit dhe 8 Marsi, Dita Ndërkombëtare e Gruas. Ne kemi renditur disa rekomandime se ku të festoni 7-8 Marsin në Tiranë.
Më shumë
Corriere Della Sera- Në zbulim të Shqipërisë së re
Media e njohur Italiane Corriere della Sera, në rubrikën e udhëtimeve ka publikuar një artikull promovues për Shqipërinë. Artikulli vë veçanërisht në pah transformimin e Tiranës vitet e fundit, një qytet i bukur që duhet vizituar.
Më shumë
Tirana në vitin e parë si kryeqytet
Një gazetar zviceran që vizitoi Tiranën në vjeshtën e vitit 1921, pra një vit pasi u shpall kryeqytet. Ai u largua me përshtypjet më të mira nga ajo që pa dhe dëgjoi dhe na sjell nje kolazh fotosh. 
Më shumë
Historia e Familjes Toptani 'pronare' e tokave të Tiranës
Tirana ka qenë gjithmonë e lidhur me emrin e familjes së famshme Toptani, dikur pronari më i madh i tokës në atë që sot është qendra e kryeqytetit. Si u bë familja Toptani 'pronare' e Tiranës gjatë shekullit XVI?
Më shumë

Eventet e muajit Mars

  • Samiti i Diasporës (28 Shkurt- 2 Mars)
  • Ermal Meta koncerti në Pallatin e Kongreseve (4 Mars)
  • Dita e Mësuesit (7 Mars)
  • Dita e Gruas (8 Mars)
  • Dita e Verës (14 Mars)
  • Opera 'La Boheme' në Pallatin e Kongreseve (16-17-18-19 Mars)
  • Dita e Nevruzit (22 Mars)
Më shumë
Albumi "Tirana2018" është një dhuratë perfekte për festat e 7-8 Marsit.
Klikoni foton.
Partnerët tanë
Copyright © 2018 "Visit Tirana & DMO ALBANIA", All rights reserved.
www.visit-tirana.com 
Ky produkt i përket DMO Albania (Destination Management Organisation)
Email: contact@visit-tirana.com
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.